ساخت اسکلت فلزی در مشهد

سرپناهی ایمن برای کسب‌وکار صنعتی شما

برای طراحی و ساخت اسکلت فلزی، از مهندسان و متخصصان ما مشاوره رایگان دریافت کنید

ساخت اسکلت فلزی در مشهد

در سال‌های اخیر، استفاده از فولاد در بخش مسکن و ساختمان‌سازی رشد زیادی کرده است. فناوری‌های ساخت‌وساز اسکلت فلزی‌، موجب بهبود کیفیت نهایی ساختمان و سرعت ساخت آن شده است. در این شیوه، اسکلت ساختمان خارج از محل مورد نظر ساخته شده و سپس به کمک دستگاه‌ها و فناوری‌های مدرن به مکان ساختمان منتقل می‌شود.

سازنده اسکلت فلزی

مهم‌ترین ویژگی‌های اسکلت فلزی ساختمان‌، سرعت در ساخت‌وساز، کیفیت بالا و انرژی کارآمد در استحکام بنا است. این ویژگی‌ها سبب شده تا تولید اسکلت فلزی برای پروژه‌های شهری، سهم قابل توجهی از بازار ساخت‌وساز را به خود اختصاص دهد. با در نظر گرفتن تنوع در مقیاس ساختمان‌ها و همچنین تنوع در کاربری آن‌ها، امکان ساخت انواع اسکلت فلزی در صنعت ساختمان‌سازی وجود دارد که پرکاربردترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • اسکلت فلزی سبک برای مسکن و ساختمان‌های مسکونی متوسط؛
 • قاب‌های فولادی که از دال‌های کف مرکب یا واحدهای بتنی پیش ساخته پشتیبانی می‌کنند؛
 • دیوارهای فولادی سبک بدون باربر؛
 • دیوارهای جداکننده در سازه‌های فولادی یا بتنی؛
 • ساخت مدولار با استفاده از واحدهای سه بعدی.

به طور کلی اگر به دنبال استفاده از اسکلت فلزی برای ساختمان‌سازی هستید، بهتر است ابتدا با مزایای اسکلت فلزی آشنا شوید. استفاده از این صنعت برای ساخت ساختمان‌های مسکونی، تجاری، هتل‌ها و… مزایای زیر را دارد:

اجرای اسکلت فلزی

۱- سرعت ساخت

اسکلت فلزی قطعاتی پیش ساخته است که به سرعت در محل مورد نظر نصب می شود. سرعت در ساخت قطعات و کوتاه بودن این دوره از پروژه، موجب بازگشت سریع سرمایه و کاهش هزینه‌ها می‌شود. همچنین ساخت اسکلت فلزی در خارج از محل اصلی، مزاحمت برای ساختمان‌های مجاور را به حداقل ممکن می‌رساند.

۲- انعطاف‌پذیری و سازگاری

سیستم‌های اسکلت فلزی که از دیوارهای پرکننده و جداکننده استفاده می‌کنند از نظر موقعیت مکانی روی پلان انعطاف‌پذیر هستند و در انواع چیدمان‌های آپارتمانی از آن‌ها استفاده می شود. همچنین می‌توانید در آینده، آن‌ها را برای پاسخگویی به خواسته‌های جدید یا حتی تغییر کاربری، پیکربندی مجدد کنید. سیستم‌های مدولار نیز قابلیت جابه‌جایی دارند. در نتیجه، استفاده از اسکلت فلزی ارزش دارایی ساختمان را حفظ می‌کند.

۳- وزن سبک

وزن یک سازهٔ فولادی، کمتر از نصف یک سازهٔ بتنی معادل است. همچنین انواع اسکلت فلزی سبک یا سیستم‌های مدولار، کمتر از یک چهارم سازهٔ بتنی وزن دارند. این وزن کم، باعث صرفه‌جویی در هزینهٔ فونداسیون و هزینهٔ سکوی پشتیبان در ساختمان‌سازی می‌شود.

مزایای ساخت اسکلت فلزی

۴- کیفیت و ایمنی

ساخت اسکلت ساختمان در کارخانه نسبت به ساخت در محل ساختمان‌سازی، مزایای بسیاری در زمینهٔ کیفیت و ایمنی ایجاد می‌کند. زیرا این سازه‌ها در کارخانه با کنترل کیفیت و زیر نظر مهندسان مجرب ساخته می‌شوند؛ به همین دلیل از ایمنی مناسبی برخوردار هستند. همچنین بر خلاف ساخت اسکلت در محل، تغییرات آب‌وهوایی روی روند کار تأثیر نمی‌گذارد و به پیشبرد پروژه لطمه‌ای وارد نمی‌کند. 

۵- مقاوم در برابر آتش

ایمنی در برابر آتش در حین ساخت‌وساز، یک نکتهٔ بسیار مهم است. اسکلت‌های فولادی غیر قابل احتراق بوده و در آتش‌سوزی‌ها روند آتش‌سوزی را تسریع نمی‌کنند.

۶- مزایای زیست محیطی

استفاده از فولاد در ساخت‌وساز، مزایای زیست محیطی قابل توجهی دارد. سازه‌های فولادی قابل بازیافت بوده و استفادهٔ مکرر از آن‌ها امکان‌پذیر است. تولید این سازه‌ها در کارخانه، علاوه‌بر سرعت بخشیدن به روند پروژه، اختلال‌های زیست‌محیطی در محل ساخت‌وساز را کاهش داده و از هر گونه مزاحمت برای انسان‌ها و دیگر موجودات زنده جلوگیری می‌کند.

ساخت اسکلت فلزی هتل در مشهد

 اجرای اسکلت فلزی برای هتل‌ها نیازمند سرعت در ساخت، قابل تغییر بودن و توجه به کیفیت است. اتاق‌های معمولی هتل در دو طرف یک راهروی مرکزی ساخته می‌شوند، به طوری که عرض کلی ساختمان حدود 12 تا 14 متر است. راهروها و پله‌های اضطراری نیز در دو طرف ساختمان قرار می‌گیرند. انواع اسکلت فلزی پیچ و مهره ای‌، بسته به اندازه و ارتفاع آن‌ها، برای هتل‌ها استفاده می‌شود. برای هتل‌های دو تا چهار طبقه، سیستم‌های مدولار مناسب هستند. به‌ویژه در پروژ‌ه‌هایی که اتاق‌های استاندارد، خارج از محل تولید می‌شوند.

هتل آرامیس کیش - اسکلت فلزی

در بیشتر طراحی‌های هتل، طبقه همکف برای رستوران و لابی و گاهی اوقات فروشگاه‌ها استفاده می‌شود و اتاق‌های خواب در طبقات بالا بر روی یک سکوی همکف، شبیه اسکلت ساختمان تجاری ساخته می‌شوند.

ساخت و نصب اسکلت فلزی‌، صنعتی پیچیده و نیازمند محاسبات دقیق و مهندسی شده است. برای انجام چنین پروژهٔ عظیم و حساسی، لازم است ابتدا به بررسی جزئیات آن پرداخته، سپس طراحی و ساخت آغاز شود. در همین راستا، مهندسان مشاور مجموعهٔ برج پولادین آریایی به شما مشاورهٔ رایگان ارائه می‌دهند.

ساخت اسکلت فلزی مجتمع تجاری در مشهد

اسکلت ساختمان‌های تجاری اغلب متشکل از ترکیب کاربری‌های مختلف در یک ساختمان است. برای مثال بخشی از ساختمان را فضاهای اداری تشکیل می‌دهند و بخشی را مغازه‌ها و فروشگاه‌ها. به همین دلیل سازه اسکلت فلزی مجتمع تجاری به گونه‌ای ساخته می‌شود که شرایط زیر را داشته باشد:

اسکلت فلزی بانک رفاه

 • یک شبکهٔ ساختاری متفاوت که به ستون‌های طبقات بالایی اجازه می‌دهد تا با ستون‌های طبقات زیرین به خصوص پارکینگ، متفاوت باشند؛
 • امکان دسترسی به سطوح بالا که از سطوح عمومی پایین مستقل هستند؛
 • مقاوم در برابر آتش‌سوزی و ایجاد محفظه‌ای برای ایمنی در برابر آتش (در طبقات مختلف)؛
 • میزان بالای عایق‌بندی صوتی بین طبقات؛
 • معماری متفاوت و در عین حال سازگار با فضاهای عمومی.

برای ساخت اسکلت فلزی مجتمع تجاری، می‌توانید با مشاوران مجموعهٔ برج پولادین آریایی تماس گرفته و از مشاورهٔ رایگان بهره‌مند شوید.

ساخت اسکلت فلزی واحد مسکونی در مشهد

ساخت اسکلت فلزی برای بنا کردن واحدهای مسکونی بسته به نوع ساختمان، تعداد طبقات و میزان امکانات ساختمان، متفاوت است. برای مثال: اسکلت ساختمان‌های شهری بزرگ که به صورت برج ساخته می‌شوند با اسکلت خانه‌های بین دو تا پنج طبقه، بسیار متفاوت است. برج‌ها اغلب ترکیبی از فضاهایی مشترک مانند پیلوت‌ها، راه فرار اضطراری، پارکینگ، استخر، زمین‌های بازی و… هستند؛ اما خانه‌های کمتر از شش طبقه و یا خانه‌های ویلایی بزرگ، اسکلت فلزی مستقلی دارند.

اسکلت فلزی ساختمان

عناصر مهم در طراحی یک سازه فلزی ساختمان به این شرح است:

 • ایجاد سازه‌هایی که طرح متغیر دارند؛
 • استفاده از سیستم‌های ساختمانی با وزن سبک؛
 • ساخت سازه‌هایی سریع با حداقل مزاحمت برای ساختمان‌های مجاور؛
 • ایجاد فضای خصوصی مانند بالکن‌ها و طراحی زیبای نما و سقف‌های منحنی؛
 • توجه به حداقل ارتفاع از طبقه‌ای به طبقهٔ دیگر برای حفظ ارتفاع کلی ساختمان؛
 • فراهم کردن دسترسی راحت و ایمن به آسانسور و دیگر فضاهای عمومی ساختمان.

ساخت اسکلت خانه

برخورداری از سطح بالای کیفیت در تمام مراحل ساخت اسکلت فلزی نیازمند نظارت واحدهای مهندسی و فنی بوده و این جز در کارخانه‌های معتبری که از فناوری‌های نوین ساخت‌وساز بهره‌مند هستند، امکان‌پذیر نیست. شما می‌توانید با بررسی توانایی‌ها، شناخت دستگاه‌ها و ماشین‌آلات کارخانه‌ها به همراه تحقیق دربارهٔ سابقهٔ کارخانه، بهترین کارخانه ساخت اسکلت فلزی را شناسایی کرده و پروژهٔ خود را به جریان بیندازید.

مهندسان مجرب مجموعهٔ برج پولادین آریایی با برخورداری از سال‌ها تجربه در ساخت انواع سازه‌های فولادی در ابتدایی‌ترین مرحله به متقاضی، مشاورهٔ رایگان ارائه می‌دهند. در این مشاوره، شما با تمامی نکات مربوط به پروژهٔ خود آشنا شده و در صورت تمایل، ساخت سازهٔ فولادی خود را به این مجموعه خواهید سپرد.

به زودی با شما تماس خواهیم گرفت…

شما می توانید با تکمیل فرم زیر، از یکی از متخصصان ما در زمینه طراحی و ساخت اسکلت فلزی، مشاوره رایگان دریافت نمایید.