ساخت سوله در مشهد

سرپناهی ایمن برای کسب‌وکار صنعتی شما

برای طراحی و ساخت سوله، از مهندسان و متخصصان ما مشاوره رایگان دریافت کنید

ساخت سوله صنعتی در مشهد

سوله‌های صنعتی، سازه‌های فلزی شیب‌دار و بسیار بزرگی هستند که طبق محاسبات فنی، طراحی و ساخته می‌شوند. از این سازه‌ها برای مقاصد مختلف تجاری استفاده می‌شود؛ با این‌حال بیشترین دلیل ساخت سوله ایجاد انباری است. انواع سوله‌ها اغلب برای کارخانه‌ها، انبارها، مرغداری‌ها، سالن‌های ورزشی، تعمیرگاه‌ها و… استفاده می‌شوند.

ساخت سوله شرکت منیران

سوله سازی در شکل‌ها، اندازه‌ها و جنس‌های مختلف امکان‌پذیر است. این‌که ساخت سوله در چه ابعادی انجام شود به نیاز و نوع کاربری سوله بستگی دارد. حالا که توضیح دادیم سوله چیست و کجا استفاده می‌شود، لازم است بدانید که سوله‌ها در بیشتر مواقع، کاربردی صنعتی دارند و طراحی و ساخت آن‌ها با سایر سازه‌ها متفاوت است. به طور کلی می‌توان سوله‌های صنعتی را از نظر ظاهری به این پنج دسته تقسیم‌بندی کرد:

 • سولهٔ قوسی-هلالی شکل
 • سولهٔ تمام قوسی
 • سولهٔ چند ضلعی
 • سولهٔ تک دهانه
 • سولهٔ دو یا چند دهانه با ستون مشترک

همچنین، سوله‌ها از نظر روش ساخت، نحوهٔ اجرا و نصب به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 • سوله سبک (سوله خرپایی یا HSS)
 • سوله تیرورقی (سوله سنتی یا سوله سنگین)
 • سوله UMB

ساخت سوله صنعتی-کارخانه عالیس

مهمترین مزایای ساخت سوله

ساخت یا خرید سوله برای کسب‌وکارهای صنعتی بزرگ دارای مزایای فراوانی است که در ادامه، برخی از آن‌ها را شرح داده‌ایم:

۱- انبارداری اقلام

مهم‌ترین مزیت ساخت سوله صنعتی، ایجاد شرایط انبارداری برای کارخانه‌ها و کسب‌وکارهای صنعتی بزرگ است. بیشتر صنایع تولیدی، نیازمند مکانی مناسب هستند تا بتوانند مواد خام خود را در آن ذخیره کنند؛ مکانی که شرایط لازم را برای نگهداری از این مواد در برابر باران، گرما، سرما و دیگر عوامل محیطی داشته باشد. سولهٔ صنعتی گزینهٔ خوبی برای انبار کردن اقلام کارخانه‌ها است.

۲- کارگاه‌هایی مقرون به صرفه

کارخانه‌های زیادی برای گسترش زمینهٔ کاری خود نیازمند فضایی جدید و در عین حال بزرگ هستند. بدون شک برای ساخت این فضا با آجر و ملات، زمان و هزینهٔ زیادی صرف خواهد شد. تهیهٔ یک فضای مستحکم، بزرگ، مجهز، مقرون به صرفه، زیبا، حفاظت شده و دارای استانداردهای لازم برای یک کارگاه صنعتی مانند: سقف بسیار بلند، تهویهٔ مناسب هوا، امکان نصب جرثقیل‌های سقفی و… تنها به وسیلهٔ ساخت سوله‌های صنعتی امکان‌پذیر است.

۳- ظاهر مناسب و ساده

سوله‌های صنعتی برای برخی از کسب‌وکارها که به ظاهر فضای خود توجه زیادی دارند، گزینهٔ بسیار مناسبی هستند؛ به خصوص برای مشاغلی که سوله را برای ایجاد یک کارگاه خریداری می‌کنند. سوله‌های صنعتی ظاهری ساده و در عین حال مرتب و تمیز دارند. با توجه به وجود انواع مدرن و سنتی سوله‌ها، کسب‌وکارها بر اساس نوع کاربری، انتخاب می‌کنند که کدام نوع سوله را می‌خواهند. جالب است بدانید که تغییر ظاهر سوله دست دوم کاری است که هزینهٔ زیادی ندارد و کمک می‌کند تا اگر از ظاهر سولهٔ خود خسته شده‌اید، شکل آن را تغییر دهید و یک سولهٔ جدید داشته باشید.

۴- نگهداری آسان

سولهٔ صنعتی جزو معدود دارایی‌هایی است که علاوه بر رفع نیازهای یک کسب‌وکار، نگهداری از آن آسان بوده و هزینهٔ نگهداری آن نیز بسیار کم است. سوله‌ها از هر جنسی که باشند، اغلب از موادی ساخته شده‌اند که کمتر نیازمند رسیدگی و نگهداری هستند و دوام فراوانی دارند. برای مثال: سوله‌های فولادی از قبل گالوانیزه می‌شوند تا دچار زنگ‌زدگی و خوردگی نشوند.

۵- سازگاری

سوله‌های صنعتی بر خلاف سازه‌های آجری، چند منظوره ساخته می‌شوند؛ به این معنی که اگر در طول زمان، نوع کاربری آن‌ها تغییر کند، این امکان وجود دارد که به راحتی آن‌ها را تغییر دهید و برای کاربری جدید استفاده کنید. از طرفی، از همان ابتدا نیز ساخت سوله‌ها به گونه‌ای است که می‌توان از آن‌ها استفاده‌های گوناگون کرد.

۶- هزینهٔ کم

سولهٔ صنعتی یک نیاز مقرون به صرفه برای صنایع مختلف است که ساخت آن بسیار ارزان‌تر از ساخت یک انباری یا یک کارگاه تمام می‌شود. هزینهٔ سوله‌ای که خریداری می‌کنید، بستگی به مساحت سوله و جنس آن دارد. جنس سوله نیز بر اساس نوع کاربری آن انتخاب می‌شود؛ اما در کل خرید سوله هزینهٔ زیادی برای کسب‌وکارها ندارد.

ساخت سوله صنعتی

سوله‌های صنعتی دارای اهمیت تجاری برای کسب‌وکارها هستند و با ارائهٔ مجموعه‌ای از مزایا، عملکردهای تجاری را آسان می‌کنند. بنابراین اگر به دنبال مکانی مناسب برای انبار کردن مواد خام و یا ایجاد فضایی برای کسب‌وکار خود هستید، بهتر است بیش از پیش دربارهٔ سوله‌های صنعتی مطالعه کنید و بهترین گزینه را که مناسب نوع فعالیت شماست، انتخاب کنید. برای طی کردن راحت این مسیر، می‌توانید از مشاوران مجموعهٔ برج پولادین آریایی کمک بگیرید.

ساخت سوله طبقاتی در مشهد

سوله‌های صنعتی به دو شکل مسطح و طبقاتی ساخته می‌شوند. سوله‌های طبقاتی، سوله‌هایی هستند که به دلیل نوع تجهیزات و شکل چیدمان ماشین‌آلات، بیش از یک طبقه دارند. این نوع سوله‌ها پاسخگوی نیاز بسیاری از کسب‌وکارها و کارخانه‌ها هستند.

اغلب صنایعی که برای راه‌اندازی خط تولید خود به خرید سوله روی می‌آورند، پس از بررسی‌ها و تشخیص نیازمندی‌ها به این نتیجه می‌رسند که سولهٔ طبقاتی مناسب‌شان است. سوله‌های طبقاتی به این گونه هستند که در طبقهٔ اول خط تولید و ماشین‌آلات مستقر می‌شود و در طبقهٔ بالا، مونتاژ، کنترل کیفیت و بسته‌بندی انجام می‌شود.

یکی از مهم‌ترین مزایای ساخت سوله‌های طبقاتی این است که از فضای موجود، بیشترین بهره‌برداری صورت می‌گیرد. سوله‌های دو طبقه به دو شکل طبقهٔ مجزا و یا دوبلکس قابل اجرا هستند که بنا به درخواست کارفرما و البته نوع کاربری سوله، مدل آن مشخص می‌شود. اگر برای سفارش ساخت سولهٔ طبقاتی به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می‌توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوران برج پولادین آریایی مشاورهٔ رایگان دریافت کنید.

ساخت سوله انبار کالا در مشهد

اگر به دنبال فضایی برنامه‌ریزی شده برای ذخیره‌سازی و جابه‌جایی کارآمد کالاها و مواد هستید، ساخت سوله انبار کالا، کمک زیادی به شما خواهد کرد. این سوله‌ها اغلب دارای اسکلهٔ بارگیری مجهز به جرثقیل و لیفتراک هستند تا تخلیهٔ کالا از ماشین‌های بارکش به راحتی انجام شود. مهم‌ترین مزیت ساخت سوله‌های انبار، علاوه بر ذخیرهٔ کالا و مواد خام کارخانه‌ها، سرمایه‌گذاری ارزشمند با صرف هزینهٔ کم است.  قیمت سوله انبار در مقایسه با سازه‌های ساختمانی بسیار پایین‌تر بوده و در عین حال شرایط بهتری برای نگهداری کالاها فراهم می‌کند.

سوله انبار کالا

مشخصات سوله انبار

سوله‌های انبار که به منظور ذخیره‌سازی مواد ساخته می‌شوند از پانصد متر تا بیش از صد هزار مترمربع مساحت دارند و بر اساس نیازمندی‌های کسب‌وکار و فضایی که در اختیار مجموعهٔ برج پولادین آریایی قرار می‌گیرد، ساخته می‌شوند. این سازه‌های مستحکم، اغلب در یک طبقه و با ارتفاع بسیار زیاد ساخته می‌شوند تا شرایط تهویهٔ محیط داخلی فراهم باشد و در صورت نیاز، دستگاه‌های مناسب روی سقف سوله نصب شود. تأسیسات و اجزای سوله انبار، بر خلاف دیگر انواع سوله‌ها، پیچیدگی زیادی ندارد و در صورتی که بخواهید کاربری آن را تغییر دهید، دچار دردسر نمی‌شوید.

ساخت سوله جهت انبار کالا

قیمت سوله انبار

برای آگاهی از قیمت سوله ابتدا باید متراژ سوله مشخص شود و شما با کمک مشاوران، متریال مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از آن، بر اساس قیمت روز فولاد و آهن و با در نظر گرفتن طرح سازه، هزینهٔ سولهٔ شما محاسبه می شود. اگر می‌خواهید هزینهٔ سوله سازی خود را به حداقل برسانید، می‌توانید از مهندسان مجموعهٔ برج پولادین آریایی مشاوره دریافت کنید.

ساخت سوله دامداری در مشهد

بسیاری از کسب‌وکارهای مرتبط با دام و طیور برای رفع نیاز خود و در عین حال پرداخت هزینهٔ مناسب، اقدام به خرید سوله‌های دامداری می‌کنند. این نوع سوله‌ها بر اساس کاربرد فضا و نوع دام (گوسفند، گاو، مرغ و…) ساخته می‌شوند.

برای مثال: اگر سوله قرار است محل زندگی حیواناتی مانند گوسفند باشد، باید به گونه‌ای ساخته شود که گوسفندها به راحتی بتوانند در داخل آن حرکت کنند؛ همچنین  لازم است فضای کافی برای بخش‌های مختلفی چون آغل، انبار تجهیزات و ماشین‌آلات مربوط به دامداری، سکوی بارگیری و تخلیه، قسمت پشم‌چینی و… در نظر گرفته شود.

سوله دامداری

سوله‌های دامداری، کاربری‌های دیگری نیز دارند؛ از جمله ذخیره‌سازی خوراک دام و محل نگهداری ماشین‌آلات صنعتی مربوط به دامداری. نکتهٔ مهم و قابل توجه این است که این سوله‌ها بر اساس آب‌وهوای منطقه ساخته می‌شوند. در مناطق سرد و معتدل، دیوار‌ها و سقف‌ها عایق‌بندی شده و سیستم تهویهٔ مناسب در آن کار گذاشته می‌شود. در مناطق گرم نیز سوله‌ها از دو طرف باز هستند و هوا در آن جریان دارد.

سوله‌های دامداری بنا به انتخاب کارفرما، اغلب از نوع سوله تیرورقی و یا سوله دست دوم هستند و نصب آن‌ها بسیار آسان است. توجه به استانداردهای این نوع سوله‌ها و همچنین ایجاد شرایط مناسب برای زندگی دام‌ها، مهم‌ترین امر در ساخت سوله دامداری است.

ما در مجموعهٔ برج پولادین آریایی در اولین قدم، بر اساس شرایط آب‌وهوایی منطقه، بافت لایه‌ها و نوع زمین و خاکی که قرار است سوله در آن بنا شود، نوع و ابعاد فونداسیون سوله را مشخص کرده، سپس به طراحی و ساخت سوله می‌پردازیم. اگر به دنبال خرید این نوع سوله هستید، می‌توانید پس از دریافت مشاوره از مشاوران و مهندسان این مجموعه، بهترین مسیر را انتخاب کنید.

ساخت سوله ورزشی در مشهد

ساخت سوله ورزشی، راه حلی مقرون به صرفه برای نهادهای مختلف است تا فضایی استاندارد برای فعالیت‌های ورزشی ایجاد کنند. سوله‌های ورزشی برای استفاده‌های مختلف ورزشی مانند: سالن بدنسازی، سالن مسابقات ورزشی، محل نگهداری تجهیزات ورزشی، ایجاد یک باشگاه شخصی برای مدارس و بخش‌های آموزشی مختلف، ایجاد یک زمین ورزش خصوصی یا دولتی و… ساخته می‌شوند.

مزایای سوله ورزشی

سوله‌های ورزشی مزایایی دارند که هرگز یک فضای ورزشی ساختمانی نمی‌تواند از آن‌ها بهره‌مند شود؛ برخی از این مزایا عبارت‌اند از:

 • مساحت بزرگ و فضای زیاد برای ایجاد رختکن، سالن غذاخوری، محل استراحت، زمین بازی، انبار تجهیزات ورزشی و…؛
 • صرف هزینهٔ بسیار کم نسبت به فضای ساخته شده با آجر و ملات؛
 • در ورودی بسیار عریض که ورود تجهیزات ورزشی بزرگ را آسان می‌کند؛
 • سقف بسیار بلند که امکان انجام ورزش‌های مختلف را ایجاد می‌کند؛
 • امکان نصب آسان پروژکتورها و دوربین‌های سقفی برای نورپردازی و تصویربرداری راحت.

ساخت سوله ورزشی

انجام پروژهٔ ساخت سوله ورزشی

ما در مجموعهٔ برج پولادین آریایی انواع سوله‌های ورزشی را بر اساس نوع نیاز شما می‌سازیم. در فرایند سفارش سولهٔ ورزشی، ابتدا نیازمندی‌های شما بررسی می شود؛ سپس مجموعه، کار را با طراحی سوله آغاز می‌کند. در نهایت پس از تأیید شما، پروژه وارد مرحلهٔ ساخت و نصب سوله می‌شود. برای دریافت مشاوره رایگان، با ما تماس بگیرید.

ساخت سوله صنایع پتروشیمی در مشهد

صنایع پتروشیمی که شامل صنعت نفت و گاز می‌شود از جمله صنایعی هستند که اقتصاد مبتنی بر نفت و گاز را شکل داده‌اند. نام کارخانه‌های پتروشیمی بر اساس نوع عملکردشان با نام شرکت‌های سوله سازی گره خورده است. ساخت سوله‌های صنعت پتروشیمی نیازمند دقت زیاد و توجه ویژه به کیفیت است؛ زیرا قرار است در این سوله‌ها از فرآورده‌های شیمیایی و مواد خام حاصل از نفت و گاز استفاده شود. به همین دلیل استحکام سوله اصلی‌ترین و مهم‌ترین موضوعی است که باید به آن توجه شود.

از سویی دیگر، مواد خام و محصولات موجود در انبارهای سولهٔ پتروشیمی در مقابل آتش‌سوزی آسب‌پذیر بوده و از حساسیت ویژه‌ای برخوردار هستند؛ به همین دلیل، توجه به نوع رنگ سوله و پوشش‌دهی کامل سوله بسیار اهمیت دارد. در بیشتر مواقع برای احداث سولهٔ پتروشیمی از سوله‌های تیرورقی استفاده می‌شود تا در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی مقاومت بالایی داشته باشند.

ساخت سوله پتروشیمی

قیمت ساخت سوله صنایع پتروشیمی

هرچقدر هزینهٔ ساخت پروژه‌های سولهٔ پتروشیمی کمتر باشد، نرخ بازگشت سرمایه بیشتر خواهد بود. اما در عین حال باید به این نکته نیز توجه کنید که در چنین پروژه‌های حساسی نباید کیفیت را فدای کمیت کنیم. قیمت یک سولهٔ پتروشیمی با در نظر گرفتن موارد زیر محاسبه می‌شود:

 • ابعاد سوله
 • حجم پروژه
 • ارتفاع سوله
 • متراژ و مساحت سوله
 • نوع سوله (سبک یا سنگین)

سفارش سوله صنایع پتروشیمی

مجموعهٔ برج پولادین آریایی به کمک تجهیزات مدرن و با استفاده از نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای روز دنیا، پروژه‌های گوناگونی را در سراسر ایران و خارج از مرزهای ایران به نتیجه رسانده است. این مجموعه با استفاده از دستگاه‌های CNC، پلاسما، رادیال، دستگاه جوش CO2، رگتیفایر و انواع مختلف دستگاه‌های برش، جوش، پرس و مونتاژ، توانسته موفقیت‌های زیادی را در زمینهٔ رضایت مشتریان و کیفیت سازه‌ها کسب کند. برای سفارش ساخت سوله و یا استفاده از مشاورهٔ رایگان با ما تماس بگیرید.

ساخت سوله نمایشگاهی در مشهد

سولهٔ نمایشگاهی کاربردهای زیادی دارد و نظر بسیاری از صاحبان مشاغل را به خود جلب می‌کند. ساخت سوله نمایشگاهی اگرچه برای برگزاری نمایشگاه انجام می‌شود؛ اما آن‌چه توجه مهندسان و طراحان مجموعهٔ برج پولادین آریایی را به خود جلب کرده، این است که شما بتوانید از سولهٔ خود برای موارد دیگر نیز استفاده کنید. به همین دلیل فراهم کردن بستری برای به ثمر نشاندن ایده‌های خلاقانه، اولین گام این مجموعه در طراحی سوله نمایشگاهی است.

برای ساخت یک سولهٔ نمایشگاهی، هیچ قانون و فرایندی تعریف نشده است. همین امر سبب شده تا دست مهندسان سوله سازی در ایده‌پردازی باز باشد. چیزی که در طول این فرایند از اهمیت زیادی برخوردار است، رعایت اصول فنی، حفظ قواعد مهم ساخت سوله و توجه به ایمنی و استحکام سوله است.

از آن‌جا که سوله‌های نمایشگاهی، مکانی برای برگزاری نمایشگاه هستند و افراد زیادی به آن رفت‌وآمد می‌کنند، توجه به ظاهر آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به همین دلیل، اغلب سوله‌های نمایشگاهی ترکیبی از صنعت و هنر هستند که تفاوت فراوانی با انواع سوله‌های دیگر دارند.

برخورداری از بهترین سازه، فناوری‌های مناسب در ساخت سوله، طرح‌های خلاقانه و وجود یک برنامهٔ مشخص از فرایند کار، منجر به ساخت پروژه‌ای می‌شود که از قابلیت‌های زیادی برخوردار است و می‌توانید از آن استفاده‌های متفاوت و متعددی بکنید.

اگر به دنبال ساخت سوله‌ای هستید که کاربری‌های مختلف داشته باشد و در عین حال برای برگزاری نمایشگاه‌های سالانهٔ شما نیز مناسب باشد، ما ساخت سولهٔ نمایشگاهی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. البته انتخاب یک سولهٔ مناسب که تمام نیازمندی‌های شما را در بر بگیرد، زمانی امکان‌پذیر است که شما یک لیست کامل و جامع به مشاوران مجموعهٔ برج پولادین آریایی ارائه دهید تا پس از بررسی‌های فنی و مهندسی، بهترین و مناسب‌ترین پیشنهاد را از مشاوران ما دریافت کنید.

ساخت سوله مدیریت بحران در مشهد

سولهٔ مدیریت بحران مخصوص مناطقی است که در معرض خطرات طبیعی قرار دارند. ایران از نظر جغرافیایی در قسمتی از زمین قرار دارد که از گذشته تا امروز حوادث طبیعی و انسانی زیادی را پشت سر گذاشته است. بر همین اساس، ساخت سوله برای مدیریت بحران، تقریباً در تمامی مناطق کشور کاری واجب و مهم محسوب می‌شود.

سوله‌هایی که به منظور مدیریت بحران ساخته می شوند، اغلب در فاصله‌ای مشخص با منطقهٔ وقوع حادثه برپا شده و بر اساس نوع حادثه، مجهز به امکانات هستند. این سازه‌های تخصصی در بیشتر مواقع بعد از بروز حادثه برای یاری رساندن به آسیب دیدگان بنا می شوند؛ اما نکتهٔ مهم آن است که برای مدیریت صحیح بحران، لازم است در مناطقی که بروز حادثه در آن‌ها پیش‌بینی می‌شود، سوله سازی برای مدیریت بحران از قبل انجام شده و تجهیزات لازم در سوله‌ها نگهداری شود.

سوله‌های مدیریت بحران سازه‌هایی فلزی هستند که از بخش‌های مختلفی مانند: انبار تجهیزات و ماشین‌آلات، اتاق فکر، محل رسیدگی به آسیب‌دیدگان، پذیرش کمک‌های مردمی و… تشکیل شده‌اند. در واقع هدف از ساخت سوله مدیریت بحران، ساماندهی و ایجاد هماهنگی بین ارگان‌های مختلفی است که در هنگام بروز حادثه مشغول امدادرسانی هستند.

سوله‌هایی که در سال‌های اخیر برای مدیریت بحران ساخته شده‌اند از تجهیزات و امکانات بسیار خوبی بهره‌مند هستند. برای ساخت چنین سوله‌ای می‌توانید با مشاوران مجموعهٔ برج پولادین آریایی صحبت کنید تا پس از تحلیل و بررسی شرایط منطقه‌ای و نیازمندی‌ها، سولهٔ مناسب را انتخاب کنید.

ساخت سوله سردخانه در مشهد

سوله‌های سردخانه، محلی مناسب برای محافظت از انواع موادی هستند که امکان فاسد شدن آن‌ها زیاد است. این سوله‌ها مزایای فراوانی دارند که مهم‌ترین آن‌ها عبارت است از:

 • امکان تنظیم دما برای عملکردهای مختلف؛
 • امکان تنظیم رطوبت هوای داخل سوله؛
 • محافظت از محصولات در برابر تغییرات دما و آب‌وهوای خارج از سوله؛
 • امکان ساخت سوله به شکل و اندازه‌های مختلف؛
 • امکان ساخت به دو صورت قابل حمل و ثابت؛
 • ایجاد یک اتاق سردخانهٔ بدون هوا برای زمان‌هایی که برق قطع می‌شود؛
 • جلوگیری از فساد زود هنگام مواد که باعث صرفه‌جویی در هزینهٔ تولید می‌شود.

برای ساخت سولهٔ سردخانه می‌توانید با مشاوران مجموعهٔ برج پولادین آریایی ارتباط برقرار کنید تا آن‌ها با توجه به نیازهای ذخیره‌سازی شما، سایز و جنس سازه را معرفی کنند. ما در مجموعهٔ برج پولادین آریایی، سوله‌های سردخانهٔ شما را به صورت سفارشی طراحی کرده و پس از تأیید شما آن‌ها را می‌سازیم.

به زودی با شما تماس خواهیم گرفت…

شما می توانید با تکمیل فرم زیر، از یکی از متخصصان ما در زمینه طراحی و ساخت سوله، مشاوره رایگان دریافت نمایید.