ساخت پل فلزی در مشهد

پیوندی ایمن و مستحکم

برای طراحی و ساخت پل فلزی، از مهندسان و متخصصان ما مشاوره رایگان دریافت کنید

پل فلزی سازه‌ای است که به منظور عبور آسان از روی رودها، دره‌ها، زمین‌های ناهموار و هر کجا که ساخت جاده در آن غیر ممکن است، ایجاد می‌شود. ساخت، مونتاژ و نصب این پل‌ها نیازمند طراحی ایمن، اقتصادی و قابل اطمینان است. یک طراح مجرب باید با فرآیندهای ساخت و نصب، قابلیت‌ها و محدودیت‌ها آشنایی کامل داشته و از تأثیر انتخاب‌های طراحی بر روی ساخت پل آگاه باشد.

پل فلزی

طراحان ما در مجموعهٔ برج پولادین آریایی، طرح‌های خود را با هدف به حداکثر رساندن کارایی فرایند ساخت و ساز طراحی می‌کنند. بر این اساس، تمامی طرح‌ها با پیروی از اصولی مانند: کاهش قیمت ساخت پل فلزی ، کاهش دورهٔ ساخت، افزایش کیفیت و افزایش ایمنی کار به کارفرما ارائه می‌شود. فرایندی که باید برای ساخت پل فلزی طی شود شامل این مراحل است:

  • برنامه‌ریزی
  • سفارش
  • مدل‌سازی
  • ساخت
  • مونتاژ
  • پوشش
  • نصب

برای طراحی و ساخت پل فلزی دو رویکرد وجود دارد. رویکرد اول، رویکرد سنتی است که در آن طراح انتخاب‌های سازه‌ای را انجام می‌دهد؛ سپس نقشه‌ها در کارخانه ساخته می‌شود. در رویکرد دوم، بین طراحان و مهندسان مجموعهٔ برج پولادین آریایی، تعاملی سازنده برقرار می‌شود تا طرحی کارآمد و بهینه‌سازی شده به مرحلهٔ ساخت برسد. هر سایت دارای محیط و زیرساخت‌های مختلفی است که محدودیت‌ها و فرصت‌های متفاوتی را پیش از تعریف فرم ساختاری، پیش روی طراح می‌گذارد. سایت یا محل نصب پل فلزی تأثیر قابل توجهی بر شکل سازه و نحوهٔ نصب آن دارد.

سازنده پل فلزی

اجزای پل فلزی:

پل‌های فلزی دارای اجزای مختلفی هستند که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد.

پایه:

ستونی از جنس بتن و فولاد که در داخل زمین کار گذاشته می‌شود و اصلی‌ترین تکیه‌گاه پل است. محاسبهٔ صحیح و مهندسی شدهٔ فاصلهٔ بین پایه‌ها، یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی پل است. زیرا این پایه‌ها قرار است وزن تمامی سازه‌های پل را تحمل کرده و در واقع حمل پل را بر دوش دارند.

یاتاقان:

این قسمت از پل، بخشی است که بار و وزن پل را بین بخش‌های مختلف توزیع می‌کند. در حقیقت تمام وزنی که در هنگام تردد روی پل ایجاد می‌شود، توسط یاتاقان به قسمت‌های زیرین پل منتقل می‌شود.

کوله یا تکیه‌گاه:

سازه‌ای تقویت شده است که فشارهای جانبی بسیار شدید را تحمل می‌کند و به شکل عمودی در قسمت‌های انتهایی پل قرار دارد. کوله را بیشتر به منظور استحکام زمین پشت پل به کار می‌برند.

عرشه:

قسمت رویی پل است که برای تردد، کار گذاشته می‌شود. این بخش وظیفه دارد بار و وزنی که از طریق عبور و مرور ایجاد می شود را به فونداسیون منتقل کند.

مزایای ساخت پل فلزی:

ساخت پل فلزی دارای مزایای فراوانی است که آن را نسبت به دیگر پل‌‌ها متمایز کرده است. این مزایا عبارت‌اند از:

  • مقاومت:

پل‌های فلزی در مقایسه با پل‌های چوبی، پل‌‌های سنگی و یا بتنی دوام بیشتری دارند و اغلب کمتر دچار آسیب‌دیدگی ناشی از عوامل مختلف می‌شوند.

  • چقرمگی:

این عامل در حقیقت توانایی مقاومت پل‌های فلزی در برابر فشار و باری است که توسط عوامل محیطی بر پل ایجاد می‌شود. پل‌های فلزی در مقابل برف و باران شدید، عبور بارهای زنده و طولانی، طوفان‌ها و سیل‌ها دوام بیشتری نسبت به دیگر پل‌ها دارند. به این ویژگی «سختی پل» نیز گفته می شود.

  • شکل‌پذیری:

قطعات فلزی‌ای که پل فلزی با آن‌ها ساخته می‌شود، شکل‌پذیری بالایی دارند. به همین دلیل دست طراحان پل برای طراحی ظاهری پل باز است و این پل‌ها می‌توانند در شکل‌های گوناگون ساخته شوند.

اگر به دنبال ساخت پل فلزی هستید، می‌توانید با ما تماس گرفته و در اولین قدم از مهندسان مجموعهٔ برج پولادین آریایی مشاورهٔ رایگان دریافت کنید.

به زودی با شما تماس خواهیم گرفت…

شما می توانید با تکمیل فرم زیر، از یکی از متخصصان ما در زمینه طراحی و ساخت پل فلزی، مشاوره رایگان دریافت نمایید.